Warnuki Ogólne

WARUNKI SPRZEDAŻY

Podane ceny nie zawierają podatku VAT.

W operacjach eksportowych, koszt wystawienia DUA będzie naliczany według aktualnej stawki.

Artykuły pojawiające się w naszym katalogu, mogą ulec pewnym modyfikacjom w aspekcie graficznym, dlatego w przypadku wątpliwości zaleca sie zamówienie próbek.

Ten katalog zawiera ceny które mogą ulec modyfikacji bez wcześniejszego powiadomienia. Nowe ceny w tym katalogu obowiązują od 15 czerwca 2020 roku.

W przypadku sporu, niezależnie od przyczyny lub charakteru sporu, obie strony poddadzą się jurysdykcji sądów w Saragossie.

Wszystkie zamówienia otrzymane przez BORMAN PRZEDSIĘBIORSTWO TEKSTYLNE S.L. akceptują warunki zawarte w niniejszym katalogu oraz jego ceny.

Towar jest własnością firmy BORMAN PRZEDSIEBIORSTWO TEKSTYLNE S.L. aż do otrzymania płatności.

FORMA PŁATNOŚCI

Wstępną formą płatności jest faktura pro forma i przelew z góry za wysyłkę towaru. Stali klienci: płatność 30 dni od daty wystawienia faktury, po udzieleniu kredytu kupieckiego.

W sprzedaży na kredyt i w zależności od kwoty, BORMAN PRZEDSIĘBIORSTWO TEKSTYLNE S.L. , może ustalić jako jedyną formę płatności przelew bankowy po upływie terminu płatności faktury.

WARUNKI TRANSPORTOWE

Tabla condiciones de transporte

Żadne próbki ani zamówienia nie będą wysyłane pocztą lub podobnymi firmami, ani za płatność gotówką przy odbiorze.

Nie będą wysyłane próbki ani zamówienia przez firmy wybrane przez klienta za opłatą pocztową, będą realizowane tylko wysyłki z góry opłacone przez naszą agencje transportową. Oczekujące wysyłki towarów są uważane w efekcie przewozu jako nowe zamówienie.

Koszt wysyłki zależy od wartości zamówienia:

 • Ceuta y melilla: por cada envío se cobrará un suplemento por “gestión de Dua” con valor 20,50 €.
 • Canarias: los envíos de mercancía con valor superior a 3.000 € se cobrará “gestión de Dua” con valor 20,50 €.
 • PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAKOŚĆ MATERIAŁU PRZED UŻYCIEM

  Przed użyciem towaru jest niezbędne sprawdzenie materiału, trzeba sprawdzić czy nadaje sie on do użytku do jakiego został zakupiony (pranie, suszenie, expozycja,konfekcja, rozciąganie, skurczenie…).

  PRÓBKI I CZĘŚCIOWE MODELE

  Ceny oznaczone w tym katalogu są dla produktów dostarczanych w pełnym formacie (rolki,torby,paczki, itd…), do których należy doliczyć obecny Vat, nie jest obowiązkowy zakup pełynych ilości.

  Jeżeli chce zamówić mniejszą ilość niż ta wymieniona w minimalnym formacie, należy dodać cenę uzupełniającą określoną przy każdym artykule, jeżeli jest dostępna .

  W większości produktów jest możliwe zamówienie próbek lub częściowej ilości, za aplikacją odpowiedniego dodatku wskazanego w cenach.

  W każdym zamówieniu próbek naliczany jest materiał, dodatek manipulacyjny za format częściowy i także koszty wysyłki.

  Dodatek manipulacyjny za format częściowy lub próbki będzie zawsze minimum 2,00€, czyli jeżeli rachunek za dodatek za ilość metrów lub sztuk zamawianych jest niższy niż ta kwota, będzie obciążony kwotą min. 2,00€.

  Mamy do dyspozycji próbki każdego produktu, gotowe do zakupu, które zawierają próbkę fizyczną, kolorystykę i także jego opis techniczny. Kolor jest losowy, nie ma możliwości wyboru.

  W żądanych próbkach, które nie określają ilości, firma rozumie, że wymagana jest jednostka lub materiał równoważny a 0,2 metra bieżącego.

  SPRZEDAŻ DLA SPECJALISTÓW

  Firma BORMAN PRZEDSIEBIORSTWO TEKSTYLNE S.L. sprzedaje tylko dla specjalistów z branży tekstylnej. Uważamy, że wiedza i doświadczenie profesionalisty pozwala w odpowiednim wyborze i sprawdzeniu materiałów, rożnych zestawów, kolorów, ich kombinacji, procesów przetwarzania i sposobu w jakim mają być używane, aby wybrać odpowiedni produkt lub go odrzucić.

  Niezbędne jest przeprowadzenie odpowiednich prób dotyku, prania, suszenia, rozciągania, skurczenia…. każdego otrzymanego zestawu materiałów, aby sprawdzić czy dany produkt jest odpowiedni według potrzeby.

  Aby utrzymać materiały w dobrym stanie, muszą być prane i traktowane według instrukcji każdego produktu.

  WARUNKI ZWROTÓW

  Przed użyciem towaru jest niezbędne sprawdzenie czy otrzymany materiał jest prawidłowy i zgodny z oczekiwaniami, w przeciwnym razie należy skontaktować się z naszym działem reklamacyjnym aby zrealizować zwrot lub zamianę ( e-mail: poland@bormantextil.com).

  Każdy zestaw materiałów może różnić się tonem, wyglądem zewnętrznym lub wydajnością. Należy sprawdzić każdy zestaw materiałów przed jego użyciem.

  RECLAMACJE

  Firma nie akceptuje, ani nie ponosi odpowiedzialności za rozszczenia dotyczące produktów używanych, które nie spełniają oczekiwań klientów. Przed użyciem towaru musisz sprawdzić czy spełnia twoje oczekiwania.

  Przy odbiorze towaru należy zgłosić wadę opakowania na dowodzie dostawy, w przeciwnym razie ubezpieczenie transportowe nie obejmuje póżniejszych roszczeń (w ciągu 24 godz).

  Reklamacje z tytułu braku towaru nie będą przyjmowane w przypadku wysłania ich do osób trzecich (warsztaty zewnętrzne).

  ZWROTY

  Zwroty lub reklmacje nie będą przyjmowane po upływie 14 dni od daty otrzymania towaru.

  Zwroty produktów używanych (rozwiniętych, pociętych, wykonanych, nadrukowanych, wypranych itd….) lub bez oryginalnego opakowania, nie będą przyjmowane.

  Nie będą przyjmowane zwroty bez wcześniejszego potwierdzenia przez firmę BORMAN PRZEDSIEBIORSTWO TEKSTYLNE S.L.

  Wszelkie zwroty towarów zostaną wcześniej zgłoszone na piśmie do naszego działu reklamacji (e-mail:poland@bormantextil.com). Po akceptacji, odbiór towaru będzie zrealizowany pod wskazanym adresem, a płatność lub wymiana nastąpi po otrzymaniu i sprawdzeniu towaru.

  W przypadku zwrotów, które spowodowane są przyczynami klienta, część odpowiadająca kosztom transportu (zgodnie ze stawką wysyłki), zostanie potrącona z płatności zarówno w przesyłce wychodzącej, jak i w zwrocie.

  We wszystkich zwrotach nasz dział do reklamacji będzie zarządzał odbiorem za pośrednictwem wybranej agencji transportowej.